• Witamy

Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Pruszkowie.
    • Nasza szkoła

Jesteśmy szkołą publiczną. Dyrektorem szkoły od roku 2011 jest pan Marek Śrębowaty.
    • E-legitymacja

Zachęcamy do mLegitymacji. Dzięki mLegitymacji możesz zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. To tradycyjna legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie Twojego telefonu.

• Konkurs plastyczny - Kartki Bożonarodzeniowe

Prace na konkurs plastyczny - Kartki Bożonarodzeniowe wraz z życzeniami - nawiązujące do postaci bajkowych tj. Koziołek Matołek, zostały przesłane do organizatora Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie.

Nasze szkolne Jury wybrało 27 wyjątkowych kart, wykonanych przez uczniów klas: 4d, 4f, 6b, 6c.

• Tymek w finale "You Can Dance - Nowa Generacja".

Brawo Tymek 👏👏

Finał You Can Dance - Nowa Generacja należy do Ciebie 😍💪

W dzisiejszym odcinku Tymek w duecie z Karoliną zatańczył w nowoczesnym stylu do muzyki z „Pięknej i bestii”.

Solówka w wykonaniu Tymka to majstersztyk.

Kibicujcie Tymkowi- naszemu uczniowi.

Jeśli chcecie pomóc Tymkowi aby wygrał program, możecie wysyłać SMS pod numer 7350 o treści 16 (3,69 zł).

• "YOU CAN DANCE- NOWA GENERACJA" GŁOSUJEMY!!!

Tymek Sobczyk uczeń szkoły SP2- to 14-letni utalentowany tancerz, który bierze udział w programie „You Can Dance – Nowa Generacja”. Dzięki swojemu talentowi, wytrwałości i dążeniu do celu oraz ciężkiej pracy awansował do półfinału programu !!!!

Tymek ma na koncie już tytuły Mistrza Polski, Europy i Świata. Jego ulubione style to jazz i modern. Uwielbia taniec, ale też modę wychodzącą poza schematy. Jak zdradził jurorom programu, jego największym marzeniem jest własny teatr.

• Muzeum w pudełku

W naszej szkole 27 października w środę przeprowadzono warsztaty dla uczniów klasy 6c oraz nauczycieli w ramach projektu „Muzeum w pudełku”, edukatorką była Adrianna Drązikowska z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Szkoła otrzyma zestaw materiałów edukacyjnych „Muzeum w pudełku. Miasteczko Malki”. W zestawie znalazła się gra narracyjna "Miasteczko Malki" wraz ze specjalnie zaprojektowaną mapą, zdjęciami archiwalnymi oraz replikami obiektów z kolekcji Muzeum POLIN w postaci druków 3D.

• Egzamin ósmoklasisty

Drodzy Rodzice, w zakładce Uczniowe i rodzice - z życia szkoły - egzamin ósmoklasisty zamieszczone jest podanie o dostosowanie warunków i formy przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty. PODANIE.pdf

• Szkolny Klub Ogrodnika

Nowa galeria Szkolny Klub Ogrodnika została dodana do albumu fotograficznego

Nasz szkolny Klub Ogrodnika - czyli grupka nieobojętnych dzieciaków chętnych zrobić coś dobrego dla otoczenia szkoły - poczynił pierwsze kroki w swojej proekologicznej działalności!

• Pracowni Integracji Sensorycznej

Nowa galeria Pracowni Integracji Sensorycznej została dodana do albumu fotograficznego.

W naszej Szkole powstała nowa pracownia Integracji Sensorycznej. Dzięki niej będziemy mogli objąć terapią większą liczbę dzieci, z naszej szkoły jak również z innych szkół i przedszkoli.

Pracownia została sfinansowana ze środków przekazanych przez Prezydenta Miasta Pruszków oraz ze środków własnych Szkoły. Mamy nadzieję, że terapia w tak nowoczesnej, kolorowej i przyjaznej pracowni będzie przebiegać wzorowo i przyniesie zamierzony skutek.

• mLegitymacje

Bezpłatny Generator Zdjęć do mLegitymacji umożliwia wykonanie niezbędnego zdjęcia przy pomocy dowolnego smartphona. Wystarczy zrobić zdjęcie, a Generator automatycznie wybieli tło oraz wykadruje zdjęcie tak, żeby spełniało ono wymogi dotyczące zdjęcia do mLegitymacji.

• KINO

Serdecznie zapraszamy na seans KINA LETNIEGO w naszej szkole.

Projekcja odbędzie się na sali gimnastycznej

o godzinie 19.00 w piątek 17 września 2021.

Wejście od strony placu zabaw.

• PLAN LEKCJI

NOWY PLAN LEKCJI OBOWIĄZUJĄCY OD PONIEDZIAŁKU tj. 06.09.2021

w zakładce UCZNIOWIE I RODZICE - PLAN LEKCJI

został opublikowany plan dla klas obowiązujący od poniedziałku 06.09.2021

• Rozpoczęcie Roku

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022

Godzina 9.00 Klasy VII i VIII

Godzina 10.00 Klasy IV, V, VI

Godzina 11.00 Klasy 0, I, II, III

Uroczystość rozpocznie się na sali gimnastycznej w budynku głównym,

przy ul. Jasnej 2

Po oficjalnej części klasy wraz z Wychowawcami przejdą do sal lekcyjnych.

• Poniżej cykl filmów: Babcia opowiada o Powstaniu Warszawskim

tel.kom 501 525 025