oswiadczenie_rezygnacja_strona.docx

REGULAMIN STOŁÓWKI Z INFORMACJĄ O PRZETWARZANIU
         DANYCH OSOBOWYCH UCZNIA

Szkoły Podstawowej nr 2 im. K. Makuszyńskiego, ul. Jasna 2  05-804 Pruszków

1. Stołówka jest miejscem spożywania posiłków przygotowywanych w kuchni szkolnej dla uczniów, nauczycieli i pracowników administracji, obsługi Szkoły Podstawowej nr 2 im. K. Makuszyńskiego w Pruszkowie.

2. Posiłki przygotowywane są zgodnie zasadami zdrowego żywienia dzieci i młodzieży,
        ustawą o bezpieczeństwie żywności i żywienia.

3. Na tablicy przed stołówką wywieszony jest jadłospis na cały tydzień oraz lista alergenów mogą występować w przygotowywanych obiadach.

4. Obiady wydawane są dla:

- uczniów, których rodzice/ opiekunowie prawni zapisali na obiady i wnoszą opłaty indywidualnie,

- uczniów, których dożywianie dofinansowuje MOPS,

- nauczycieli i pracowników administracji, obsługi, którzy wnoszą opłaty indywidualnie.

5. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi mogą bezpłatnie zjeść  zupę w godzinach wydawania obiadu.

6. Podczas wydawania obiadów w stołówce mogą przebywać uczniowie jedzący obiad lub drugie śniadanie przyniesione z domu.

7. Obiady wydawane są w godzinach od 1100  do 1435 .

8. Uczniowie klas 0 - III w trakcie obiadu są pod opieką wychowawcy lub innego nauczyciela.
            Uczniowie klas IV – VIII przychodzą na obiady bez opieki nauczyciela.

- wszyscy korzystający ze stołówki szkolnej zobowiązani są do dbania o ład i porządek oraz  przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny,
        - uczniowie korzystający ze stołówki szkolnej zobowiązani są słuchać poleceń nauczycieli i innych  pracowników,
        - uczniowie korzystający ze stołówki szkolnej zobowiązani są pobrać swoją kartę obiadową, ustawić się w kolejce po obiad,
        - niezwłocznie po zjedzeniu posiłku należy ustąpić miejsca innym uczniom a tacę z brudnymi naczyniami odstawić na wózek przed zmywalnią naczyń stołowych.

9. Uczniowie przebywający w stołówce w trakcie wydawania obiadów nie powinni:
        - krzyczeć,
        - biegać,
        - używać telefonu komórkowego i innych urządzeń elektronicznych,
        - prowadzić głośnych rozmów,
        - rzucać jedzeniem

10. Zakazuje się uczniom pobierania obiadu na nie swoja kartę obiadową, jeżeli uczeń zostanie przyłapany to rodzic /opiekun prawny zostanie obciążony kosztem obiadu.

11. Z obiadów mogą korzystać uczniowie przebywający na zwolnieniu lekarskim.
        Wówczas obiad zostanie wydany rodzinie ucznia, w przyniesione czyste pojemniki.
        W przypadku przyniesienia brudnych pojemników na obiad pracownicy kuchni mają prawo odmówić wydania obiadu.

12. W przypadku planowanej nieobecności na obiedzie należy zgłosić ten fakt do intendenta/ kucharza osobiście lub telefonicznie (22 758-79-74 wew.23) we wcześniejszym terminie lub danego dnia
        od godziny 715 do 900..

13. Z dniem 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwane RODO.
        W związku z tym Dyrektor  Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego ul. Jasna 2 w Pruszkowie informuje, że:

13.1. Administratorem danych osobowych uczniów jest Szkoła Podstawowa nr 2
         im. Kornela Makuszyńskiego w Pruszkowie ul. Jasna 2 telefon 22758-79-74 lub
          adres email
        sp2prusz@sp2.pruszkow.ids.pl

13.2.  Dane osobowe uczniów zapisanych na obiady przetwarzane będą w następującym celu:
        a) przygotowania karty obiadowej (podanie klasy, imienia i nazwiska ucznia) wykorzystywanej do identyfikacji ucznia w trakcie wydawania obiadu,
        b) wprowadzenia do systemu naliczania opłat za obiady,
        c) archiwizacji dokumentacji.

13.3. Podstawą przetwarzania danych osobowych uczniów zapisanych na obiady jest złożenie przez rodzica/ opiekuna prawnego „Oświadczenia zapisu ucznia na obiady w stołówce szkolnej” w bieżącym roku szkolnym.

14.  Regulamin wchodzi w życie z dniem ogłoszenia

• dyrektorsp2pruszkow@wp.pl

• Mistrzostwa w mini siatkówce chłopców
    • Mistrzostwa w mini siatkówce dziewcząt