• HALO WAKACJE – EKSPLOZJA KOLORÓW HOLI PRUSZKÓW 2022

     • Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch zaprasza na kolorowe rozpoczęcie wakacji w sobotę, 25 czerwca 2022 do Parku Żwirowisko.

      Zabawa potrwa od godz. 15:00 do 19:00.

      Przed nami impreza muzyczna z dużą dawką zabawy, ruchu i uśmiechu. Świetny DJ, uśmiechnięci ludzie i zabawa kolorowymi proszkami to najlepszy przepis na początek wakacji. Ponadto na uczestników czekać będzie mnóstwo atrakcji i konkursów z nagrodami oraz 100 darmowych proszków holi, które zostaną losowo rozdane podczas festiwalu.

       

      Wyrzuty proszków planowane są co 15-30 minut. Proszki holi do kupienia

      w cenie: 1 szt. za 10 zł, 2 szt. za 15 zł, 3 szt. za 25 zł, 4 szt. za 35 zł, 5 szt. za 45 zł.

      Przy zakupie 10 szt. 11-sta saszetka proszku holi jest gratis!

       

      Poniżej harmonogram kolorowej zabawy:

       

      15:00 – start

      15:15 – wspólny wyrzut proszków

      15:30 – zabawy muzyczno-ruchowe

      15:45 – wspólny wyrzut proszków

      16:00 – wyrzutnia kolorów holi !

      16:15 – wspólny wyrzut proszków

      16:30 – zabawa w przeciąganiu liny

      16:45 – wspólny wyrzut proszków

      17:00 – wyrzutnia kolorów holi !

      17:15 – wspólny wyrzut proszków

      17:30 – konkurs na najbardziej kolorową osobę (Miss i Mistera)

      17:45 – wspólny wyrzut proszków

      18:00 – wyrzutnia kolorów holi !

      18:15 – wspólny wyrzut proszków

      18:30 – zabawa wyścig w workach

      18:45 – wspólny wyrzut proszków

      19:00 – koniec

       

      Do zobaczenia!

     • BUDŻET OBYWATELSKI PRUSZKÓW 2023- GŁOSUJEMY!

     • Drodzy Rodzice i Mieszkańcy Miasta Pruszkowa.

      Nasz szkoła bierze udział w Budżecie Obywatelskim Pruszków 2023.

      Bardzo będziemy wdzięczni za każdy przyznany punkt.

      Szkoła Podstawowa nr 2 w Pruszkowie ma przepis na udaną zabawę!!!

      Pomóż nam stworzyć wyjątkową przestrzeń do nauki i zabawy dla uczniów naszej szkoły oraz mieszkańców osiedla.

      Co chcemy zrobić? Na zielonym terenie wokół Szkoły Podstawowej nr 2 chcemy stworzyć ogólnodostępny, edukacyjny park doświadczeń składający się z 5 interaktywnych i certyfikowanych urządzeń. W skład parku doświadczeń wejdą takie elementy jak: głuchy telefon, ucho słonia, pisanie lustrzane, szumiące rury i eko-memory. Każde urządzenie jest wyposażone w tabliczkę informacyjną z opisem działania danego eksponatu. Urządzenia mają za zadanie przekazywanie wiedzy poprzez zabawę, dzięki czemu dzieci i młodzież chętniej zgłębią tajniki nauki. Teren zielony zostanie wyposażony w elementy małej architektury (ławeczki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe oraz na hulajnogi), stoły betonowe do gry w szachy oraz lampy solarne.

       

      SWÓJ GŁOS ODDAJ JUŻ DZIŚ!

      ZAGŁOSUJ ON-LINE NA PROJEKT OB. 7, NR 1

       

      Link do głosowania.

      https://budzetobywatelski.pruszkow.pl/glosowanie

       

     • POZNAJ POLSKĘ- SANDOMIERZ, JANÓW LUBELSKI, LUBLIN - 6-8.06.22r.

     • W dniach 6 - 8 czerwca br. 45 uczniów kl. 7d, 7g, 7j Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszkowie, wraz z opiekunami, uczestniczyło w trzydniowej wycieczce do Sandomierza, Janowa Lubelskiego i Lublinaw ramach projektu Poznaj Polskę. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniuz budżetu państwa, uczniowie zapoznali się z historią, architekturą, krajobrazem południowo- wschodniej i wschodniej Polski.  Wycieczka była dość intensywna, ale niezwykle atrakcyjna dla jej uczestników.Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Sandomierz. Pani przewodnik, podczas spaceru,  w niezwykle ciekawy sposób zaprezentowała nam architekturę, krajobraz i historię Sandomierza: Dom Jana Długosza, Collegium Gostomianum, Rynek, Zamek, Ratusz, Kamienice, Synagogę, Ucho Igielne. Po smacznym obiedzie udaliśmy się do hotelu w Janowie Lubelskim, gdzie na uczestników czekała gra terenowa, biegi na orientację.  Drugiego dnia uczniowie udali się na wyprawę samochodami terenowymi po leśnych bezdrożach, a następnie uczestniczyli z zajęciach z Mini szkoły przetrwania- Wszyscy przetrwali! Tor linowy, na którym sprawdzali swoją wytrzymałość, także cieszył się popularnością.Trzeciego dnia, choć nieco zmęczona, grupa rozpoczęła zwiedzanie Lublina. Historyczna architektura i zabudowa miasta przedstawiona zachęcająco przez panią przewodnik, zainteresowała uczestników, a zwłaszcza: Lubelska Trasa Podziemna, Archikatedra Lubelska, Muzeum Archidiecezjalne, Klasztor oo. Dominikanów.Wycieczka przebiegła zgodnie z założonym planem, bez problemów,a uczniowie już zaczęli planować, którą część Polski poznają w przyszłym roku :)

     • Młodzieżowy Sejmik Województwa Mazowieckiego

     • Szanowni Uczniowie,

      Jeżeli chcecie mieć wpływ na inicjatywy podejmowane na rzecz młodzieży, działać, współpracować i angażować się w sprawy samorządu zachęcamy Was do udziału w wyborach do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Zgłaszanie kandydatów trwa do 29 lipca br. Kandydat na młodzieżowego radnego musi mieszkać i być uczniem szkoły na terenie województwa mazowieckiego. Zgłaszać mogą się osoby, które ukończyły 13 lat i nie ukończyły 17 lat.

     • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

     • W dniu 14.06.2022 wręczono nagrody i dyplomy naszym uczniom, leureatom i finalistom etapu wojewódzkiego   Konkursu  Katyńskiego.

      Uroczystość odbyła się w siedzibie IPN w Warszawie.
      Brawo👏👏👏

     • BAL ÓSMOKLASISTÓW

     • Tegoroczni absolwenci w dniu dzisiejszym mają swój bal. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego zatańczenia poloneza. Później przyszedł czas na zdjęcia na specjalnie przygotowanej do tego ściance, jak również w fotobudce. Nasz młodzież cudownie wygląda i pięknie się bawi.  

     • POWIATOWY KONKURS KULINARNY

     • W dniu dzisiejszym tj. 07.06.2022 roku odbył się Powiatowy Konkurs Kulinarny w Hotelu Victor DeSilva w Pruszkowie.

      Była to 5 edycja konkursu, organizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pruszkowie, współorganizatorami byli Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Pruszkowie oraz Hotel Victor Pruszków DeSilva.

      Partnerami konkursu byli Smurfit Kappa Polska Sp. z oo oraz ST- Majewski Spółka Akcyjna Spółka komandytowa. Patronat nad konkursem obejmował Starosta Pruszkowa Pan Krzysztof Rymuza oraz Prezydent Miasta Pruszkowa Pan Paweł Makuch.

      W czasie finału 10 uczestników w tym Nasz Uczeń przygotowywali potrawy pod okiem kucharzy Hotelu. Tegoroczny finał odbył się pod hasłem "Kukurydza, groch, fasola witaminy w sobie chowa. Do sałatki dziś dodamy i do stołu zasiadamy". Przygotowane dania wyglądały i smakowały wyśmienicie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

     • PAŁAC PREZYDENCKI

     • 1 czerwca 2022 roku uczniowie klasy 1b obchodzili  Dzień Dziecka bardzo uroczyście. Byli gośćmi Prezydenta Polski Pana Andrzeja Dudy. Pałac Prezydencki został udostępniony dzieciom. Główna uroczystość odbyła się w Sali Kolumnowej. To tu dzieci otrzymały życzenia od Prezydenta i jego żony Pani Agaty Kornhauser - Duda. Były występy artystyczne, ciekawe stoiska, pyszny poczęstunek i prezenty dla każdego dziecka. To był piękny dzień, który zostanie na długo w pamięci wszystkich uczniów klasy 1b.

     • DZIEŃ DZIECKA

     • Drogie Dzieci!!!
      Z okazji Dnia Dziecka życzymy,
      aby uśmiech zawsze gościł 
      na Waszych twarzach, 
      każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł 
      ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń.
      Niech Wasze marzenia się spełniają!!!

     • Wielki sukces uczniów SP2.

     • Gala etapu wojewódzkiego tegorocznej edycji konkursu Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Laureaci: Ania i Maciek

      Gratulujemy Laureatom i Pani Katarzynie Sowińskiej. Wielki sukces!

     • MAZOWIECKI TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA.

     • W dniu 13 maja 2022 roku odbyła się konferencja inaugurująca Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa "Zawsze bezpieczni – profilaktyka zagrożeń". Tego dnia Nasza Szkoła otrzymała nagrodę za najwięcej wydanych kart rowerowych w latach szkolnych 2018/2019-2021/2022 w województwie mazowieckim. Nagrodę otrzymała również Pani Sabina Piasecka za przygotowanie uczniów i przeprowadzenie egzaminów teoretycznych oraz praktycznych na kartę rowerową. 

     • DYŻURY WAKACYJNE ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH- zapisy od 16 do 20 maja 2022 r.

     • DYŻURY WAKACYJNE ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

      W szkołach, które organizują akcję “Lato w Mieście” przyjmowane będą również zapisy na wakacyjne dyżury oddziałów przedszkolnych.

      Uprzejmie informujemy zainteresowanych Rodziców, że ustalone zostały terminy dyżurów wakacyjnych oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

      Szkoły zapewniają uczniom tzw. klas „0” realizację programu wychowania przedszkolnego pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz właściwą organizację procesu wychowawczo – dydaktycznego przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa, warunków do zabawy oraz wyżywienie.

      Zapisy na dyżury prowadzone będą w szkołach, do których dzieci uczęszczają przez cały rok szkolny i przekazywane zbiorczo do placówek dyżurujących.

      Zapisy prowadzone będą w terminie: od 16 do 20 maja 2022 r.

     • LATO W MIEŚCIE- zapisy od 16 do 20 maja 2022 r.

     • „Lato w Mieście” – akcja kierowana do dzieci i młodzieży szkół podstawowych w Pruszkowie, w terminie od 27 czerwca do 26 sierpnia 2022r.

      LATO W MIEŚCIE 2022

      Wykaz szkół biorących udział w akcji LATO W MIEŚCIE:

      Zapisy będą przyjmowane w szkołach organizujących wypoczynek zgodnie z powyższym harmonogramem.

      Szkoły przyjmują zapisy od 16 do 20 maja 2022 r. Decyduje kolejność zgłoszeń.

      W każdej ze szkół planujemy organizację 4 grup liczących 15 uczestników. Wyjątek stanowi Szkoła Podstawowa Nr 2, w której zostanie utworzonych 6 grup. Przebieg akcji jest uzależniony od zaleceń i wytycznych Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

      Czas trwania zajęć 8.00 – 16.00

      Odpłatność – 200 zł za tygodniowy udział w półkoloniach.

      W trakcie pobytu organizatorzy zapewniają II śniadanie oraz obiad.

      Bogaty program wypoczynku będzie realizowany z udziałem wielu instytucji Pruszkowa, jak: Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk”, Pruszkowie Centrum Kultury i Sportu, Książnica Pruszkowska, Miejska Pływalnia „Kapry”, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Wodny, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Straż Miejska. Organizatorzy zapewnią ciekawe i bezpieczne spędzenie wakacyjnego czasu dzieciom pozostającym w mieście.

      Akcja finansowana jest z budżetu Urzędu Miasta Pruszkowa. Koordynatorem przebiegu akcji jest Wydział Edukacji UM.

      Przy składaniu wniosku należy uiścić opłatę- 200 zł za tydzień udziału dziecka w półkoloniach. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im.Kornela Makuszyńskiego
   • sp2(at)miasto.pruszkow.pl
   • 22 758 79 74 tel.kom 501 525 025
   • ul.Jasna 2 05-804 Pruszków Poland
   • mgr Marek Śrębowaty
   • mgr Anita Baińska-Trzebińska mgr Mateusz Bąkowski mgr Katarzyna Jutkiewicz
   • poniedziałek 8.00-16.00 wtorek 8.00-16.00 Środa 8.00-16.00 czwartek 8.00-16.00 piątek 8.00-16.00
   • sp2(at)miasto.pruszkow.pl
   • https://www.sp2pruszkow.pl/a/dokumenty-szkolne/deklaracja dostępności
   • /SPnr2Pruszkow/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych