• PAŁAC PREZYDENCKI

• 1 czerwca 2022 roku uczniowie klasy 1b obchodzili  Dzień Dziecka bardzo uroczyście. Byli gośćmi Prezydenta Polski Pana Andrzeja Dudy. Pałac Prezydencki został udostępniony dzieciom. Główna uroczystość odbyła się w Sali Kolumnowej. To tu dzieci otrzymały życzenia od Prezydenta i jego żony Pani Agaty Kornhauser - Duda. Były występy artystyczne, ciekawe stoiska, pyszny poczęstunek i prezenty dla każdego dziecka. To był piękny dzień, który zostanie na długo w pamięci wszystkich uczniów klasy 1b.

• Drogie Dzieci!!!
            Z okazji Dnia Dziecka życzymy,
            aby uśmiech zawsze gościł
            na Waszych twarzach,
            każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł
            ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń.
            Niech Wasze marzenia się spełniają!!!

• Wielki sukces uczniów SP2.

• Gala etapu wojewódzkiego tegorocznej edycji konkursu Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Laureaci: Ania i Maciek

Gratulujemy Laureatom i Pani Katarzynie Sowińskiej. Wielki sukces!

• MAZOWIECKI TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA.

• W dniu 13 maja 2022 roku odbyła się konferencja inaugurująca Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa "Zawsze bezpieczni – profilaktyka zagrożeń". Tego dnia Nasza Szkoła otrzymała nagrodę za najwięcej wydanych kart rowerowych w latach szkolnych 2018/2019-2021/2022 w województwie mazowieckim. Nagrodę otrzymała również Pani Sabina Piasecka za przygotowanie uczniów i przeprowadzenie egzaminów teoretycznych oraz praktycznych na kartę rowerową.

• DYŻURY WAKACYJNE ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH- zapisy od 16 do 20 maja 2022 r.

• DYŻURY WAKACYJNE ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

W szkołach, które organizują akcję “Lato w Mieście” przyjmowane będą również zapisy na wakacyjne dyżury oddziałów przedszkolnych.

Uprzejmie informujemy zainteresowanych Rodziców, że ustalone zostały terminy dyżurów wakacyjnych oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Szkoły zapewniają uczniom tzw. klas „0” realizację programu wychowania przedszkolnego pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz właściwą organizację procesu wychowawczo – dydaktycznego przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa, warunków do zabawy oraz wyżywienie.

Zapisy na dyżury prowadzone będą w szkołach, do których dzieci uczęszczają przez cały rok szkolny i przekazywane zbiorczo do placówek dyżurujących.

Zapisy prowadzone będą w terminie: od 16 do 20 maja 2022 r.

• LATO W MIEŚCIE- zapisy od 16 do 20 maja 2022 r.

• „Lato w Mieście” – akcja kierowana do dzieci i młodzieży szkół podstawowych w Pruszkowie, w terminie od 27 czerwca do 26 sierpnia 2022r.

LATO W MIEŚCIE 2022

Wykaz szkół biorących udział w akcji LATO W MIEŚCIE:

Zapisy będą przyjmowane w szkołach organizujących wypoczynek zgodnie z powyższym harmonogramem.

Szkoły przyjmują zapisy od 16 do 20 maja 2022 r. Decyduje kolejność zgłoszeń.

W każdej ze szkół planujemy organizację 4 grup liczących 15 uczestników. Wyjątek stanowi Szkoła Podstawowa Nr 2, w której zostanie utworzonych 6 grup. Przebieg akcji jest uzależniony od zaleceń i wytycznych Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Czas trwania zajęć 8.00 – 16.00

Odpłatność – 200 zł za tygodniowy udział w półkoloniach.

W trakcie pobytu organizatorzy zapewniają II śniadanie oraz obiad.

Bogaty program wypoczynku będzie realizowany z udziałem wielu instytucji Pruszkowa, jak: Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk”, Pruszkowie Centrum Kultury i Sportu, Książnica Pruszkowska, Miejska Pływalnia „Kapry”, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Wodny, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Straż Miejska. Organizatorzy zapewnią ciekawe i bezpieczne spędzenie wakacyjnego czasu dzieciom pozostającym w mieście.

Akcja finansowana jest z budżetu Urzędu Miasta Pruszkowa. Koordynatorem przebiegu akcji jest Wydział Edukacji UM.

Przy składaniu wniosku należy uiścić opłatę- 200 zł za tydzień udziału dziecka w półkoloniach.

• DZIEŃ ZIEMI.

• 🌏Pamiętajmy, że los Ziemi jest w naszych rękach! 🌍
            Od ponad 50 lat Światowy Dzień Ziemi ma być okazją do refleksji nad aktualnym stanem naszej planety. Obchodzony jest w ponad 190 państwach na całym świecie.
            Tegoroczne hasło przewodnie brzmi "Inwestujemy w naszą planetę".

• TENIS STOŁOWY

• 04 kwietnia odbyły się Szkolne Mistrzostwa Tenisa Stołowego na poziomie klas 7-8. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

• OFERTA ZDJĘĆ

• W dniach 8 i 11 kwietnia br. (piątek i poniedziałek) będą robione zdjęcia dla klasy 0 oraz klas 4-8 w dużej szkole na Sali gimnastycznej.

W dniach 12 i 13 kwietnia br. (wtorek i środa) będą robione zdjęcia dla klas 1 - 3 w małej szkole w dolnej galerii.

• REKOLEKCJE

• Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci w Parafii Św. Józefa w Pruszkowie odbędą  się 6 i 7 kwietnia 2022 roku.

KLASY 4,5 i 6 w godzinach 8.55-9.40

KLASY 7 i 8 w godzinach 10.45-11.30

KLASY 0 - 3 w godzinach 12.00-13.00

• MasterChef w SP2

• Po dwuletniej przerwie, udało się Samorządowi Uczniowskiemu zorganizować jeden z najpopularniejszych konkursów: MasterChef SP2.

Bardzo duże zainteresowanie, ogromna pomysłowość i nieziemski smak saltek!

Jury miało trudne zadanie, bo wszystkie sałatki były pyszne!

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

• Dziś nasi uczniowie prowadzili lekcje, ubrali się na zielono i żółto oraz przynieśli książki w czymkolwiek.

To był cudowny dzień 💐

Pomysłowość naszych uczniów nie zna granic 😁🙃