Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych (klasy 0)  w szkołach podstawowych,

dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Pruszków

na rok szkolny 2020/2021

1. Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych odbywa się poza systemem rekrutacji elektronicznej.

Termin składania wniosków do szkół: 16.03 – 30.03.2020 r.

Wniosek jest umieszczony   w załączniku poniżej.

1. W roku szkolnym 2020/2021 oddziały przedszkolne (kl.„0”) utworzone zostaną w następujących szkołach podstawowych, pod warunkiem zgłoszenia się co najmniej 20 dzieci.:

- Szkole Podstawowej Nr 2 przy ul. Jasnej 2,

- Szkole Podstawowej Nr 3 przy ul. Wojska Polskiego 34

- Szkole Podstawowej Nr 5 przy ul. J. Długosza 53

- Szkole Podstawowej Nr 6 przy ul. Lipowej 31,

- Szkole Podstawowej Nr 8 przy ul. Obrońców Pokoju 44,

- Szkole Podstawowej Nr 9 przy ul. Mostowej 6,

- Szkole Podstawowej Nr 10 przy ul. Pływackiej 16,

W przypadku, gdy liczba dzieci będzie za mała lub liczba kandydatów będzie przewyższała liczbę miejsc w oddziale Prezydent Miasta będzie kierował dzieci do innej placówki szkolnej, możliwie najbliżej miejsca zamieszkania ucznia.

1. Kandydaci do oddziałów przedszkolnych (klas 0”) szkół podstawowych posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego są przyjmowani w pierwszej kolejności do oddziałów integracyjnych w szkołach, które są w stanie zapewnić im odpowiedni, ze względu na  indywidualne potrzeby rozwojowe i edukacyjne oraz możliwości psychofizyczne, warunki do rozwoju, sprzęt specjalistyczny i pomoce dydaktyczne, a także odpowiednie zajęcia specjalistyczne, rewalidacyjne i resocjalizacyjne: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pruszkowie przy ul. Topolowej 10,  Szkoła Podstawowa Nr 5 przy ul. J. Długosza 53, Szkoła Podstawowa Nr 8 w Pruszkowie przy ul. Obrońców Pokoju 44.

1. Harmonogram naboru określa załącznik Nr 1 do  Zarządzenia  Nr 23/2020 Prezydenta Miasta Pruszkowa z  dnia 28 stycznia 2020 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym w roku szkolnym 2020/2021 do publicznych przedszkoli i do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Pruszków.

1. Kryteria naboru na pierwszym etapie rekrutacji określa ustawa Prawo oświatowe (Dz.U. z 2019 r, poz. 1148 ze zm.).  Kryteria na drugim etapie rekrutacji określa  Uchwała Nr IV.44.2019 Rady Miasta Pruszkowa z dnia 24 stycznia 2019 r. w sprawie określenia kryteriów naboru do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Pruszków na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego, liczby punktów za każde z tych kryteriów oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzania.

Wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_oddzialu_przedszkolnego_w_szkole_podstawowej.doc

oswiadczenie_rodzicow .doc

• dyrektorsp2pruszkow@wp.pl

• Mistrzostwa w mini siatkówce chłopców