Rekrutacja do klas I szkół podstawowych,

prowadzonych przez Gminę Miasto Pruszków

w roku szkolnym  2020/2021.

1. W roku szkolnym 2020/2021 spełnianie obowiązku szkolnego rozpoczynają dzieci siedmioletnie, urodzone w roku 2014. Na wniosek rodzica naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej może także rozpocząć dziecko, które w roku 2020 kończy 6 lat.

1. Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmuje się do klasy pierwszej z urzędu na podstawie zgłoszenia rodziców, dokonanego w terminie od 16.03.2020 r. do 30.03.2020 r.

Wzór zgłoszenia dostępny jest  w linku poniżej.

1. Gmina Miasto Pruszków jest organem prowadzącym dla 9 szkół podstawowych:
        • Szkoła Podstawowa Nr 1 przy ul. Topolowej 10,
        • Szkoła Podstawowa Nr 2 przy ul. Jasnej 2,
        • Szkoła Podstawowa Nr 3 przy ul. Wojska Polskiego 34
        • Szkoła Podstawowa Nr 4 przy ul. Hubala 4
        • Szkoła Podstawowa Nr 5 przy ul. J. Długosza 53
        • Szkoła Podstawowa Nr 6 przy ul. Lipowej 31,
        • Szkoła Podstawowa Nr 8 przy ul. Obrońców Pokoju 44,
        • Szkoła Podstawowa Nr 9 przy ul. Mostowej 6
        • Szkoła Podstawowa Nr 10 przy ul. Pływacka 16.
        1. Alfabetyczny wykaz ulic ze wskazaniem obwodu szkoły znajduje się w załączniku poniżej.
        2. Kandydaci do klas pierwszych szkół podstawowych posiadający orzeczenie
          o potrzebie kształcenia specjalnego są przyjmowani w pierwszej kolejności
          do oddziałów integracyjnych :
        • w Szkole Podstawowej Nr 1 w Pruszkowie przy ul. Topolowej 10,
        • w Szkole Podstawowej Nr 3 przy ul. Wojska Polskiego 34,
        • w Szkole Podstawowej Nr 5 przy ul. J. Długosza 53
        • w Szkole Podstawowej Nr 8 w Pruszkowie przy ul. Obrońców Pokoju 44

Szkoły te są w stanie zapewnić dzieciom  odpowiednie warunki do rozwoju, specjalistyczny sprzęt i pomoce dydaktyczne, a także zajęcia zalecane przez Poradnie Psychologiczno – Pedagogiczne.

Dzieci zamieszkałe poza rejonem szkoły, do której ubiegają się o przyjęcie, podlegają procesowi rekrutacji uzupełniającej. Rekrutacja przeprowadzana jest tylko w przypadku, kiedy szkoła po przyjęciu dzieci rejonowych dysponuje nadal wolnymi miejscami.

Harmonogram czynności w uzupełniającym postępowaniu rekrutacyjnym określa załącznik Nr 2 do Zarządzenia  Nr 23/2020 Prezydenta Miasta Pruszkowa z  dnia  28  stycznia 2020 r. w sprawie ustalenia harmonogramu   czynności w postępowaniu  rekrutacyjnym i uzupełniającym w roku szkolnym  2020/2021 do publicznych  przedszkoli i do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Pruszków.

Kryteria rekrutacji określa Uchwała Nr  XXIX.308.2017 Rady Miejskiej w Pruszkowie z dnia  02.03.2017 r. w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Pruszków, liczby punktów za każde z  tych kryteriów oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia.

1. Zgloszenie_dziecka_do_I_klasy_szkoly_podstawowej_.doc

2. Wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_I_klasy_szkoly_podstawowej__poza_rejonem.doc